Home Brand
Transmit TMS-W8058
No reviews
Sale price
Rs. 1,533.00
Regular price
Rs. 2,190.00
Save
Rs. 657.00
+ New
Inclusive of taxes
Low stock: 1 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Transmit Eyewear |
| Model Code | TMS-W8058 |
| Color Code | C2 (Translucent Charcoal) |
| Frame Color | Crystal Matte Grey / Smoke |
| Gender | Men / Unisex |
| Frame Material | High-Grade TR90 (Advanced Thermoplastic) |
| Frame Shape | Rectangular / Slim Geometric |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 53 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Temple Length | 142 mm |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Transmit Eyewear |
| Model Code | TMS-W8058 |
| Color Code | C2 (Translucent Charcoal) |
| Frame Color | Crystal Matte Grey / Smoke |
| Gender | Men / Unisex |
| Frame Material | High-Grade TR90 (Advanced Thermoplastic) |
| Frame Shape | Rectangular / Slim Geometric |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 53 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Temple Length | 142 mm |


You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section