Home Brand
Sollister H-00153 FNC-COL.05
No reviews
Sale price
Rs. 1,743.00
Regular price
Rs. 2,490.00
Save
Rs. 747.00
Inclusive of taxes
Low stock: 3 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Sollister Eyewear |
| Model Code | H-00153 |
| Color Code | FNC-COL.05 (Translucent Grey) |
| Frame Color | Crystal Smoke / Transparent Grey |
| Gender | Unisex |
| Frame Material | High-Grade Handcrafted Acetate |
| Frame Shape | Soft Geometric / Rounded Hexagon |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 51 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Temple Length | 145 mm |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Sollister Eyewear |
| Model Code | H-00153 |
| Color Code | FNC-COL.05 (Translucent Grey) |
| Frame Color | Crystal Smoke / Transparent Grey |
| Gender | Unisex |
| Frame Material | High-Grade Handcrafted Acetate |
| Frame Shape | Soft Geometric / Rounded Hexagon |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 51 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Temple Length | 145 mm |




You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section