Home Brand
Scott SC2994 Astrid C2
No reviews
Sale price
Rs. 2,430.00
Regular price
Rs. 3,240.00
Save
Rs. 810.00
Inclusive of taxes
Low stock: 3 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Scott Eyewear |
| Model Name | Astrid |
| Model Number | SC2994 |
| Color Code | C2 |
| Frame Material | Premium Acetate |
| Frame Color | Polished Black |
| Lens Color | Gradient Grey |
| Lens Technology | 100% UV Protection (Non-Polarized) |
| Frame Shape | Cat-Eye |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Women |
| Lens Width | 52 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Temple Length | 142 mm |
| Warranty | 1 Year |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Scott Eyewear |
| Model Name | Astrid |
| Model Number | SC2994 |
| Color Code | C2 |
| Frame Material | Premium Acetate |
| Frame Color | Polished Black |
| Lens Color | Gradient Grey |
| Lens Technology | 100% UV Protection (Non-Polarized) |
| Frame Shape | Cat-Eye |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Women |
| Lens Width | 52 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Temple Length | 142 mm |
| Warranty | 1 Year |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section