Home Brand
SCOTT SC-7036 C6
No reviews
Sale price
Rs. 1,883.00
Regular price
Rs. 2,690.00
Save
Rs. 807.00
Inclusive of taxes
Low stock: 3 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Scott Eyewear |
| Model Code | SC-7036 |
| Color Code | C6 (Translucent Charcoal / Grey) |
| Frame Color | Smoke Grey / Crystal Charcoal |
| Gender | Unisex / Men |
| Frame Material | High-Grade TR90 (Advanced Thermoplastic) |
| Frame Shape | Soft Geometric / Hexagonal Square |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 52 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Scott Eyewear |
| Model Code | SC-7036 |
| Color Code | C6 (Translucent Charcoal / Grey) |
| Frame Color | Smoke Grey / Crystal Charcoal |
| Gender | Unisex / Men |
| Frame Material | High-Grade TR90 (Advanced Thermoplastic) |
| Frame Shape | Soft Geometric / Hexagonal Square |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 52 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section