Home Brand
Scott SC-5538 C1
No reviews
Sale price
Rs. 1,883.00
Regular price
Rs. 2,690.00
Save
Rs. 807.00
Inclusive of taxes
Low stock: 5 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Scott Eyewear |
| Model Code | SC-5538 |
| Color Code | C1 (Matte Black) |
| Frame Color | Satin Matte Black |
| Gender | Men / Unisex |
| Frame Material | High-Grade TR90 / Performance Thermoplastic |
| Frame Shape | Rectangular |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 54 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Temple Length | 145 mm |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Scott Eyewear |
| Model Code | SC-5538 |
| Color Code | C1 (Matte Black) |
| Frame Color | Satin Matte Black |
| Gender | Men / Unisex |
| Frame Material | High-Grade TR90 / Performance Thermoplastic |
| Frame Shape | Rectangular |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 54 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Temple Length | 145 mm |




You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section