Home Brand
Scott SC-3137S C04
No reviews
Sale price
Rs. 2,955.00
Regular price
Rs. 3,940.00
Save
Rs. 985.00
Inclusive of taxes
Low stock: 5 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Scott Eyewear |
| Model Number | SC-3137S |
| Color Code | FNC-C04 |
| Frame Material | High-Quality Polycarbonate (Frosted Finish) |
| Frame Color | Transparent Light Blue / Crystal Mint |
| Lens Color | Blue Smoke |
| Lens Technology | Polarized & UV400 Protection |
| Frame Shape | Square / Wayfarer |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Width | 52 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Warranty | 1 Year |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Scott Eyewear |
| Model Number | SC-3137S |
| Color Code | FNC-C04 |
| Frame Material | High-Quality Polycarbonate (Frosted Finish) |
| Frame Color | Transparent Light Blue / Crystal Mint |
| Lens Color | Blue Smoke |
| Lens Technology | Polarized & UV400 Protection |
| Frame Shape | Square / Wayfarer |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Width | 52 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Warranty | 1 Year |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section