Home Brand
SCOTT SC-3015 C1
No reviews
Sale price
Rs. 2,430.00
Regular price
Rs. 3,240.00
Save
Rs. 810.00
Inclusive of taxes
Low stock: 1 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Scott Eyewear |
| Collection | Rowe |
| Model Number | SC-3015 |
| Color Code | C1 |
| Frame Material | Metal / Acetate Hybrid (Premium Finish) |
| Frame Color | Polished Black |
| Lens Color | Gradient Grey |
| Lens Technology | 100% UV Protection (UV400) |
| Frame Shape | Wayfarer / Soft Square |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Unisex |
| Lens Width | 57 mm |
| Bridge Width | 13 mm |
| Temple Length | 143 mm |
| Warranty | 1 Year |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Scott Eyewear |
| Collection | Rowe |
| Model Number | SC-3015 |
| Color Code | C1 |
| Frame Material | Metal / Acetate Hybrid (Premium Finish) |
| Frame Color | Polished Black |
| Lens Color | Gradient Grey |
| Lens Technology | 100% UV Protection (UV400) |
| Frame Shape | Wayfarer / Soft Square |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Unisex |
| Lens Width | 57 mm |
| Bridge Width | 13 mm |
| Temple Length | 143 mm |
| Warranty | 1 Year |

You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section