Royal Enfield
Royal Enfield RE-20036 Interceptor Sunglass
No reviews
Regular price
Rs. 5,550.00
Inclusive of taxes
Low stock: 1 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
Royal Enfield RE-20036 Interceptor Sunglasses – Matte Black / Yellow (C01)
| Field | Detail |
| Model Code | RE-20036-C01 |
| Collection | Technical / Interceptor |
| Frame Material | TR-90 (High-Performance Thermoplastic) |
| Frame Color | Matte Black |
| Lens Color | Yellow (Photochromic / No Coat) |
| Frame Shape | Sporty Rectangle / Aerodynamic |
| Lens Width | 62 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| UV Protection | UV400 (100% UVA & UVB) |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
Royal Enfield RE-20036 Interceptor Sunglasses – Matte Black / Yellow (C01)
| Field | Detail |
| Model Code | RE-20036-C01 |
| Collection | Technical / Interceptor |
| Frame Material | TR-90 (High-Performance Thermoplastic) |
| Frame Color | Matte Black |
| Lens Color | Yellow (Photochromic / No Coat) |
| Frame Shape | Sporty Rectangle / Aerodynamic |
| Lens Width | 62 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| UV Protection | UV400 (100% UVA & UVB) |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section