Royal Enfield
Royal Enfield RE-20033 Navigator Sunglass
No reviews
Sale price
Rs. 5,355.00
Regular price
Rs. 5,950.00
Save
Rs. 595.00
Inclusive of taxes
Low stock: 1 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Royal Enfield |
| Model Number | RE-20033 |
| Color Code | FNC-C03 (Gold / Black) |
| Frame Material | High-Grade Stainless Steel / Metal |
| Frame Color | Gold (Sleek Matte or Polished finish) |
| Lens Color | Solid Green / Grey (Shade varies by batch) |
| Lens Technology | 100% UV Protection (UV400) |
| Frame Shape | Navigator / Squared Aviator |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Width | 59 mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China (Imported by Eternity Lifestyles) |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Royal Enfield |
| Model Number | RE-20033 |
| Color Code | FNC-C03 (Gold / Black) |
| Frame Material | High-Grade Stainless Steel / Metal |
| Frame Color | Gold (Sleek Matte or Polished finish) |
| Lens Color | Solid Green / Grey (Shade varies by batch) |
| Lens Technology | 100% UV Protection (UV400) |
| Frame Shape | Navigator / Squared Aviator |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Width | 59 mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China (Imported by Eternity Lifestyles) |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section