Royal Enfield
Royal Enfield RE-20017 C04
No reviews
Sale price
Rs. 3,555.00
Regular price
Rs. 3,950.00
Save
Rs. 395.00
Inclusive of taxes
Low stock: 2 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
Royal Enfield RE-20017 C04 – Camouflage Square Sunglasses with High-Contrast Yellow Lenses
| Field | Detail |
| Brand | Royal Enfield |
| Model Number | RE-20017 |
| Color Code | C04 |
| Frame Material | High-Grade Plastic / Acetate |
| Frame Color | Green |
| Lens Color | Yellow (Mirror Finish) |
| Lens Technology | Polarized & 100% UV Protected |
| Frame Shape | Wayfarer / Square |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men |
| Lens Width | 60 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Length | 134 mm |
| Total Frame Width | 56 mm (Front Profile) |
| Warranty | 1 Year |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
Royal Enfield RE-20017 C04 – Camouflage Square Sunglasses with High-Contrast Yellow Lenses
| Field | Detail |
| Brand | Royal Enfield |
| Model Number | RE-20017 |
| Color Code | C04 |
| Frame Material | High-Grade Plastic / Acetate |
| Frame Color | Green |
| Lens Color | Yellow (Mirror Finish) |
| Lens Technology | Polarized & 100% UV Protected |
| Frame Shape | Wayfarer / Square |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men |
| Lens Width | 60 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Length | 134 mm |
| Total Frame Width | 56 mm (Front Profile) |
| Warranty | 1 Year |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section