RAYBAN
Ray-Ban | RB5389I | BLK5196
No reviews
Regular price
Rs. 5,690.00
Inclusive of taxes
Low stock: 5 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
Ray-Ban RB-5389I , BLK5196 Eyeglasses Matte Black Square Acetate Frames
| Field | Details |
| Brand | Ray-Ban |
| Model Code | RB5389I |
| Color Code | 5196 |
| Color Description | Matte Black |
| Gender | Men / Unisex |
| Frame Material | High-Quality Acetate |
| Frame Shape | Square / Soft Square |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 52 mm / 54 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Special Fit | "I" Suffix (Optimized for Global/Asian/Indian bridge profiles) |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
Ray-Ban RB-5389I , BLK5196 Eyeglasses Matte Black Square Acetate Frames
| Field | Details |
| Brand | Ray-Ban |
| Model Code | RB5389I |
| Color Code | 5196 |
| Color Description | Matte Black |
| Gender | Men / Unisex |
| Frame Material | High-Quality Acetate |
| Frame Shape | Square / Soft Square |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 52 mm / 54 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Special Fit | "I" Suffix (Optimized for Global/Asian/Indian bridge profiles) |




You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section