Prada
PRADA SPS-A06 DG0 02G
No reviews
Sale price
Rs. 26,511.50
Regular price
Rs. 31,190.00
Save
Rs. 4,678.50
Inclusive of taxes
Low stock: 2 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Prada Linea Rossa |
| Model Code | SPS A06 (SPS06A) |
| Color Code | DG0 02G |
| Frame Color | Black Rubber (Matte Black) |
| Lens Color | Dark Grey Mirror / Silver Mirror |
| Frame Material | Nylon / Propionate (Active Collection) |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Frame Shape | Rectangular / Wrap |
| Lens Width (Eye Size) | 61 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Polarized | No |
| UV Protection | Category 3 (100% UV Protection) |
| Gender | Men / Unisex |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Prada Linea Rossa |
| Model Code | SPS A06 (SPS06A) |
| Color Code | DG0 02G |
| Frame Color | Black Rubber (Matte Black) |
| Lens Color | Dark Grey Mirror / Silver Mirror |
| Frame Material | Nylon / Propionate (Active Collection) |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Frame Shape | Rectangular / Wrap |
| Lens Width (Eye Size) | 61 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Polarized | No |
| UV Protection | Category 3 (100% UV Protection) |
| Gender | Men / Unisex |

You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section