Prada
PRADA SPS-01Z DG0-02G 3P
No reviews
Sale price
Rs. 26,511.50
Regular price
Rs. 31,190.00
Save
Rs. 4,678.50
Inclusive of taxes
Low stock: 2 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Prada Linea Rossa |
| Model Number | SPS 01Z (PS 01ZS) |
| Color Code | DG0-02G (DG002G) |
| Frame Material | Lightweight Nylon (Rubber Effect) |
| Frame Color | Black Rubber |
| Lens Color | Dark Grey Polarized |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Lens Technology | Polarized & 100% UV Protection (Cat 3P) |
| Frame Shape | Pillow / Soft Rectangle |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Width | 56 mm (XXL Fit) |
| Bridge Width | 21 mm (High Bridge Fit) |
| Temple Length | 145 mm |
| Warranty | 2 Years |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Prada Linea Rossa |
| Model Number | SPS 01Z (PS 01ZS) |
| Color Code | DG0-02G (DG002G) |
| Frame Material | Lightweight Nylon (Rubber Effect) |
| Frame Color | Black Rubber |
| Lens Color | Dark Grey Polarized |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Lens Technology | Polarized & 100% UV Protection (Cat 3P) |
| Frame Shape | Pillow / Soft Rectangle |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Width | 56 mm (XXL Fit) |
| Bridge Width | 21 mm (High Bridge Fit) |
| Temple Length | 145 mm |
| Warranty | 2 Years |

You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section