Prada
Prada SPR-A16 16K-04D 2P
No reviews
Sale price
Rs. 38,871.00
Regular price
Rs. 43,190.00
Save
Rs. 4,319.00
Inclusive of taxes
Low stock: 3 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Prada |
| Model Number | SPR-A16 / PR A16S |
| Color Code | 16K-04D |
| Frame Material | High-Quality Handcrafted Acetate |
| Frame Color | Shiny Black |
| Lens Color | Solid Green |
| Lens Material | Crystal (Mineral Glass) |
| Lens Technology | Polarized & 100% UV Protection (Cat 2P) |
| Frame Shape | Phantos / Geometric Round |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Width | 49 mm (Standard) / 52 mm (Large) |
| Bridge Width | 24 mm |
| Temple Length | 145 mm / 150 mm |
| Warranty | 2 Years |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Prada |
| Model Number | SPR-A16 / PR A16S |
| Color Code | 16K-04D |
| Frame Material | High-Quality Handcrafted Acetate |
| Frame Color | Shiny Black |
| Lens Color | Solid Green |
| Lens Material | Crystal (Mineral Glass) |
| Lens Technology | Polarized & 100% UV Protection (Cat 2P) |
| Frame Shape | Phantos / Geometric Round |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Width | 49 mm (Standard) / 52 mm (Large) |
| Bridge Width | 24 mm |
| Temple Length | 145 mm / 150 mm |
| Warranty | 2 Years |


You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section