Prada
Prada PR-65Z ZVN20I 2N
No reviews
Sale price
Rs. 24,131.50
Regular price
Rs. 28,390.00
Save
Rs. 4,258.50
Inclusive of taxes
Low stock: 1 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Prada |
| Model Number | SPR-65Z / PR 65ZS |
| Color Code | ZVN20I |
| Frame Material | High-Grade Metal Alloy & Acetate |
| Frame Color | Pale Gold |
| Lens Color | Light Purple Brown (Violet/Brown) |
| Lens Material | Bio-Polyamide / Bio-Nylon |
| Lens Technology | 100% UV Protection (Category 2N) |
| Frame Shape | Oval / Round |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Women |
| Lens Width | 55 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Warranty | 2 Years |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Prada |
| Model Number | SPR-65Z / PR 65ZS |
| Color Code | ZVN20I |
| Frame Material | High-Grade Metal Alloy & Acetate |
| Frame Color | Pale Gold |
| Lens Color | Light Purple Brown (Violet/Brown) |
| Lens Material | Bio-Polyamide / Bio-Nylon |
| Lens Technology | 100% UV Protection (Category 2N) |
| Frame Shape | Oval / Round |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Women |
| Lens Width | 55 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Warranty | 2 Years |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section