Prada
Prada PS 10WS 1AB06G
No reviews
Sale price
Rs. 20,986.50
Regular price
Rs. 24,690.00
Save
Rs. 3,703.50
Inclusive of taxes
Low stock: 2 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Prada Linea Rossa |
| Model Code | PS 10WS (SPS 10W) |
| Color Code | 1AB06G |
| Frame Color | Shiny Black |
| Lens Color | Polarized Grey Gradient |
| Frame Material | Nylon / Propionate |
| Lens Material | Plastic (CR-39) |
| Frame Shape | Square / Pillow |
| Lens Width (Eye Size) | 54 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Lens Height | 43 mm |
| Lens Technology | Polarized & Gradient |
| UV Protection | Category 3 (100% UV400 Protection) |
| Gender | Men |
| Country of Origin | Italy |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Prada Linea Rossa |
| Model Code | PS 10WS (SPS 10W) |
| Color Code | 1AB06G |
| Frame Color | Shiny Black |
| Lens Color | Polarized Grey Gradient |
| Frame Material | Nylon / Propionate |
| Lens Material | Plastic (CR-39) |
| Frame Shape | Square / Pillow |
| Lens Width (Eye Size) | 54 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Lens Height | 43 mm |
| Lens Technology | Polarized & Gradient |
| UV Protection | Category 3 (100% UV400 Protection) |
| Gender | Men |
| Country of Origin | Italy |

You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section