Police
Police VPLN52 Gravity 1 0752
No reviews
Regular price
Rs. 8,490.00
Inclusive of taxes
Low stock: 1 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Police |
| Model Code | VPLN52 (Gravity 1) |
| Color Code | 0752 |
| Color Description | Polished Dark Havana / Dark Tortoise with Gold Accents |
| Gender | Women |
| Frame Material | Acetate |
| Frame Shape | Square / Soft Cat-Eye |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 52 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Lens Height | 42 mm |
| Total Frame Width | 137.5 mm |
| EAN/GTIN | 190605532430 |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Police |
| Model Code | VPLN52 (Gravity 1) |
| Color Code | 0752 |
| Color Description | Polished Dark Havana / Dark Tortoise with Gold Accents |
| Gender | Women |
| Frame Material | Acetate |
| Frame Shape | Square / Soft Cat-Eye |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 52 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Lens Height | 42 mm |
| Total Frame Width | 137.5 mm |
| EAN/GTIN | 190605532430 |

You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section