Police
Police VPLN20K CHAMP 7 0700
No reviews
Regular price
Rs. 7,850.00
Sold out
Inclusive of taxes
We are sorry, this item has sold out
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
Police VPLN20K CHAMP 7 0700
| Field | Details |
| Brand | Police |
| Model Code | VPLN20K (CHAMP 7) |
| Color Code | 0700 |
| Color Description | Shiny Black / Glossy Black |
| Gender | Men |
| Frame Material | Acetate |
| Frame Shape | Square / Chunky Rectangle |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 53 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Hinge Type | Standard |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
Police VPLN20K CHAMP 7 0700
| Field | Details |
| Brand | Police |
| Model Code | VPLN20K (CHAMP 7) |
| Color Code | 0700 |
| Color Description | Shiny Black / Glossy Black |
| Gender | Men |
| Frame Material | Acetate |
| Frame Shape | Square / Chunky Rectangle |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 53 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Hinge Type | Standard |


You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section