Home Brand
Opium OP-10259 C04
No reviews
Sale price
Rs. 2,617.50
Regular price
Rs. 3,490.00
Save
Rs. 872.50
Inclusive of taxes
Low stock: 3 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Opium Eyewear |
| Model Number | OP-10259 |
| Color Code | C04 |
| Frame Material | High-Quality Plastic (Polycarbonate) |
| Frame Color | Multi-toned / Solid (Refer to specific batch) |
| Lens Color | Smoke Grey / Solid Tint |
| Lens Material | Impact-Resistant Polycarbonate |
| Lens Technology | 100% UV Protection (UV400) |
| Frame Shape | Rectangular |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men |
| Lens Width | 54 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Warranty | 1 Year |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Opium Eyewear |
| Model Number | OP-10259 |
| Color Code | C04 |
| Frame Material | High-Quality Plastic (Polycarbonate) |
| Frame Color | Multi-toned / Solid (Refer to specific batch) |
| Lens Color | Smoke Grey / Solid Tint |
| Lens Material | Impact-Resistant Polycarbonate |
| Lens Technology | 100% UV Protection (UV400) |
| Frame Shape | Rectangular |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men |
| Lens Width | 54 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Warranty | 1 Year |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section