Home Brand
Pavarotti PV-9063 C1
No reviews
Sale price
Rs. 3,143.00
Regular price
Rs. 4,490.00
Save
Rs. 1,347.00
Inclusive of taxes
Low stock: 3 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Pavarotti Eyewear |
| Model Code | PV-9063 |
| Color Code | C1 (Glossy Black) |
| Frame Color | High-Gloss Piano Black |
| Gender | Men / Unisex |
| Frame Material | High-Density Handcrafted Acetate |
| Frame Shape | Oversized Rectangle / Square |
| Rim Style | Full Rim (Thick Profile) |
| Lens Width | 55 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Pavarotti Eyewear |
| Model Code | PV-9063 |
| Color Code | C1 (Glossy Black) |
| Frame Color | High-Gloss Piano Black |
| Gender | Men / Unisex |
| Frame Material | High-Density Handcrafted Acetate |
| Frame Shape | Oversized Rectangle / Square |
| Rim Style | Full Rim (Thick Profile) |
| Lens Width | 55 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section