Home Brand
Pavarotti PV-2004 C6
No reviews
Sale price
Rs. 2,058.00
Regular price
Rs. 2,940.00
Save
Rs. 882.00
Inclusive of taxes
Low stock: 3 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Pavarotti Eyewear |
| Model Code | PV-2004 |
| Color Code | C6 (Havana / Tortoise) |
| Frame Color | Dark Amber & Espresso Tortoise |
| Gender | Unisex / Men |
| Frame Material | High-Grade Handcrafted Acetate |
| Frame Shape | Rectangle / Soft Square |
| Rim Style | Full Rim (Bold Profile) |
| Lens Width | 54 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Pavarotti Eyewear |
| Model Code | PV-2004 |
| Color Code | C6 (Havana / Tortoise) |
| Frame Color | Dark Amber & Espresso Tortoise |
| Gender | Unisex / Men |
| Frame Material | High-Grade Handcrafted Acetate |
| Frame Shape | Rectangle / Soft Square |
| Rim Style | Full Rim (Bold Profile) |
| Lens Width | 54 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |




You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section