Home Brand
OPIUM OP-10295 C05
No reviews
Sale price
Rs. 2,542.50
Regular price
Rs. 3,390.00
Save
Rs. 847.50
Inclusive of taxes
Low stock: 1 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Opium Eyewear |
| Model Number | OP-10295 |
| Color Code | C05 |
| Frame Material | High-Quality Polycarbonate / Acetate |
| Frame Color | Transparent Grey / Crystal Grey |
| Lens Color | Solid Smoke Grey |
| Lens Technology | 100% UV Protection (UV400) |
| Frame Shape | Rectangular |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Width | 54 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Warranty | 1 Year |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Opium Eyewear |
| Model Number | OP-10295 |
| Color Code | C05 |
| Frame Material | High-Quality Polycarbonate / Acetate |
| Frame Color | Transparent Grey / Crystal Grey |
| Lens Color | Solid Smoke Grey |
| Lens Technology | 100% UV Protection (UV400) |
| Frame Shape | Rectangular |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Width | 54 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Warranty | 1 Year |


You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section