Home Brand
OPIUM OP-10112 C02
No reviews
Sale price
Rs. 2,992.50
Regular price
Rs. 3,990.00
Save
Rs. 997.50
Inclusive of taxes
Low stock: 3 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Opium Eyewear |
| Model Number | OP-10112 |
| Color Code | C02 |
| Frame Material | High-Quality Metal-TR (Hybrid Metal) |
| Frame Color | Brown |
| Lens Color | Green |
| Lens Technology | 100% UV Protection (UV400) |
| Frame Shape | Oval / Aviator |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men |
| Lens Width | 55 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 144 mm |
| Warranty | 1 Year |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Opium Eyewear |
| Model Number | OP-10112 |
| Color Code | C02 |
| Frame Material | High-Quality Metal-TR (Hybrid Metal) |
| Frame Color | Brown |
| Lens Color | Green |
| Lens Technology | 100% UV Protection (UV400) |
| Frame Shape | Oval / Aviator |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men |
| Lens Width | 55 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 144 mm |
| Warranty | 1 Year |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section