Home Brand
Intense Focus ES-4116 COL.D/4LT114
No reviews
Sale price
Rs. 1,867.50
Regular price
Rs. 2,490.00
Save
Rs. 622.50
Inclusive of taxes
Low stock: 2 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Intense Focus |
| Model Number | ES-4116 |
| Color Code | COL.D/4LT114 |
| Frame Material | High-Density Injected Acetate & Stainless Steel |
| Frame Color | Polished Black / Gold |
| Lens Color | Solid Smoke Grey |
| Lens Technology | Polarized & 100% UV Protection |
| Frame Shape | Oversized Square / Flat Top |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Women / Unisex |
| Lens Width | 56 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Warranty | 1 Year |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Intense Focus |
| Model Number | ES-4116 |
| Color Code | COL.D/4LT114 |
| Frame Material | High-Density Injected Acetate & Stainless Steel |
| Frame Color | Polished Black / Gold |
| Lens Color | Solid Smoke Grey |
| Lens Technology | Polarized & 100% UV Protection |
| Frame Shape | Oversized Square / Flat Top |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Women / Unisex |
| Lens Width | 56 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Warranty | 1 Year |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section