edge-opticals
Gucci GG1220S 005
No reviews
Regular price
Rs. 34,400.00
Inclusive of taxes
Low stock: 1 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Feature | Details |
| Model | GG1220S |
| Color Code | 005 (Gold / Transparent to Grey) |
| Frame Material | High-quality Metal |
| Lens Technology | Photochromic (Nxt Lens) |
| Lens Color | Transparent (indoors) to Grey (outdoors) |
| UV Protection | 100% UVA/UVB |
| Lens Width | 59 mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Lens Height | 54.5 mm |
| Origin | Made in Japan |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Feature | Details |
| Model | GG1220S |
| Color Code | 005 (Gold / Transparent to Grey) |
| Frame Material | High-quality Metal |
| Lens Technology | Photochromic (Nxt Lens) |
| Lens Color | Transparent (indoors) to Grey (outdoors) |
| UV Protection | 100% UVA/UVB |
| Lens Width | 59 mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Lens Height | 54.5 mm |
| Origin | Made in Japan |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section