Gucci
GUCCI GG-1084S 004
No reviews
Sale price
Rs. 22,780.00
Regular price
Rs. 26,800.00
Save
Rs. 4,020.00
Inclusive of taxes
Low stock: 1 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Gucci |
| Model Number | GG1084S |
| Color Code | 004 |
| Frame Material | Premium Recycled Acetate |
| Frame Color | Shiny Transparent Grey |
| Lens Color | Solid Brown |
| Lens Material | Bio-Nylon / Polyamide |
| Lens Technology | 100% UV Protection (Category 3) |
| Frame Shape | Structured Square / Wayfarer |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Width | 54 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Lens Height | 42.7 mm |
| Made In | Italy |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Gucci |
| Model Number | GG1084S |
| Color Code | 004 |
| Frame Material | Premium Recycled Acetate |
| Frame Color | Shiny Transparent Grey |
| Lens Color | Solid Brown |
| Lens Material | Bio-Nylon / Polyamide |
| Lens Technology | 100% UV Protection (Category 3) |
| Frame Shape | Structured Square / Wayfarer |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Width | 54 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Lens Height | 42.7 mm |
| Made In | Italy |


You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section