Home Brand
FASTRACK P472GY1V
No reviews
Sale price
Rs. 1,620.00
Regular price
Rs. 1,800.00
Save
Rs. 180.00
Inclusive of taxes
Low stock: 1 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Fastrack |
| Model Number | P472GY1V |
| Frame Material | High-Quality Polycarbonate (Plastic) |
| Frame Color | Matte Grey / Charcoal |
| Lens Color | Solid Grey |
| Lens Technology | Polarized & 100% UV Protection |
| Frame Shape | Round / Biking Silhouette |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Unisex |
| Lens Width | 53 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Lens Height | 47 mm |
| Warranty | 1 Year |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Fastrack |
| Model Number | P472GY1V |
| Frame Material | High-Quality Polycarbonate (Plastic) |
| Frame Color | Matte Grey / Charcoal |
| Lens Color | Solid Grey |
| Lens Technology | Polarized & 100% UV Protection |
| Frame Shape | Round / Biking Silhouette |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Unisex |
| Lens Width | 53 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Lens Height | 47 mm |
| Warranty | 1 Year |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section