Home Brand
Fastrack P188BR1FV BLK-07AK
No reviews
Sale price
Rs. 1,350.00
Regular price
Rs. 1,500.00
Save
Rs. 150.00
Inclusive of taxes
Low stock: 2 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Fastrack |
| Model Number | P188BR1FV |
| Color Code | BLK-07AK |
| Frame Material | High-Grade Plastic / Polycarbonate |
| Frame Color | Polished Black |
| Lens Color | Brown Gradient |
| Lens Material | High-Impact Polycarbonate |
| Lens Technology | 100% UV Protection (UV400) |
| Frame Shape | Oval / Soft Cat-Eye |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Women |
| Lens Width | 57 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Length | 125 mm |
| Warranty | 6 Months - 1 Year |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Fastrack |
| Model Number | P188BR1FV |
| Color Code | BLK-07AK |
| Frame Material | High-Grade Plastic / Polycarbonate |
| Frame Color | Polished Black |
| Lens Color | Brown Gradient |
| Lens Material | High-Impact Polycarbonate |
| Lens Technology | 100% UV Protection (UV400) |
| Frame Shape | Oval / Soft Cat-Eye |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Women |
| Lens Width | 57 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Length | 125 mm |
| Warranty | 6 Months - 1 Year |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section