Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana DG4423 502/73
No reviews
Sale price
Rs. 15,831.00
Regular price
Rs. 17,590.00
Save
Rs. 1,759.00
Inclusive of taxes
Low stock: 1 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Dolce & Gabbana |
| Model Code | DG4423 |
| Color Code | 502/73 |
| Frame Color | Havana (Dark Tortoise) |
| Lens Color | Dark Brown |
| Frame Material | Acetate |
| Lens Material | Polyamide |
| Frame Shape | Pilot / Aviator |
| Lens Width (Eye Size) | 58 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Lens Height | 49.4 mm |
| Filter Category | 3N (High Protection / Non-Polarized) |
| UV Protection | UV400 (100% UVA/UVB Protection) |
| Gender | Men |
| Country of Origin | Italy |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Dolce & Gabbana |
| Model Code | DG4423 |
| Color Code | 502/73 |
| Frame Color | Havana (Dark Tortoise) |
| Lens Color | Dark Brown |
| Frame Material | Acetate |
| Lens Material | Polyamide |
| Frame Shape | Pilot / Aviator |
| Lens Width (Eye Size) | 58 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Lens Height | 49.4 mm |
| Filter Category | 3N (High Protection / Non-Polarized) |
| UV Protection | UV400 (100% UVA/UVB Protection) |
| Gender | Men |
| Country of Origin | Italy |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section