Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana DG2285 1106/87
No reviews
Sale price
Rs. 21,681.00
Regular price
Rs. 24,090.00
Save
Rs. 2,409.00
Inclusive of taxes
Low stock: 1 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Dolce & Gabbana |
| Model Code | DG2285 |
| Color Code | 1106/87 |
| Frame Color | Matte Black |
| Lens Color | Dark Grey |
| Lens Treatment | Solid Color |
| Frame Material | Metal |
| Lens Material | Plastic (Polycarbonate) |
| Frame Shape | Pilot / Aviator |
| Lens Width (Eye Size) | 60 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Lens Height | 48.2 mm |
| Filter Category | 3N (High Protection / Non-Polarized) |
| Polarized | No |
| Gender | Men / Unisex |
| Country of Origin | Italy |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Dolce & Gabbana |
| Model Code | DG2285 |
| Color Code | 1106/87 |
| Frame Color | Matte Black |
| Lens Color | Dark Grey |
| Lens Treatment | Solid Color |
| Frame Material | Metal |
| Lens Material | Plastic (Polycarbonate) |
| Frame Shape | Pilot / Aviator |
| Lens Width (Eye Size) | 60 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Lens Height | 48.2 mm |
| Filter Category | 3N (High Protection / Non-Polarized) |
| Polarized | No |
| Gender | Men / Unisex |
| Country of Origin | Italy |


You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section