Dolce & Gabbana
DOLCE&GABBANA DG-4466 501/87 3N
No reviews
Sale price
Rs. 25,281.00
Regular price
Rs. 28,090.00
Save
Rs. 2,809.00
Inclusive of taxes
Low stock: 3 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Dolce & Gabbana |
| Model Number | DG4466 |
| Color Code | 501/87 |
| Frame Material | High-Quality Handcrafted Acetate |
| Frame Color | Shiny Black |
| Lens Color | Solid Dark Grey |
| Lens Technology | 100% UV Protection (Category 3N) |
| Frame Shape | Square / Geometric Navigator |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men |
| Lens Width | 56 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Made In | Italy |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Dolce & Gabbana |
| Model Number | DG4466 |
| Color Code | 501/87 |
| Frame Material | High-Quality Handcrafted Acetate |
| Frame Color | Shiny Black |
| Lens Color | Solid Dark Grey |
| Lens Technology | 100% UV Protection (Category 3N) |
| Frame Shape | Square / Geometric Navigator |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men |
| Lens Width | 56 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Made In | Italy |

You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section