Carrera
CARRERA VICTORY C16 FNC-REJ
No reviews
Regular price
Rs. 9,800.00
Inclusive of taxes
Low stock: 1 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Carrera |
| Model Code | Victory C 16 |
| Color Code | REJ (or REJ/2Y for Blue-Block) |
| Color Description | Crystal Gold (Transparent with Gold Accents) |
| Gender | Men |
| Frame Material | High-Quality Acetate |
| Frame Shape | Navigator / Square Double-Bridge |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 58 mm (Large) |
| Bridge Width | 15 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Lens Height | 47 mm |
| Special Feature | Includes Blue-Light Block Lenses (2Y version) |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Carrera |
| Model Code | Victory C 16 |
| Color Code | REJ (or REJ/2Y for Blue-Block) |
| Color Description | Crystal Gold (Transparent with Gold Accents) |
| Gender | Men |
| Frame Material | High-Quality Acetate |
| Frame Shape | Navigator / Square Double-Bridge |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 58 mm (Large) |
| Bridge Width | 15 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Lens Height | 47 mm |
| Special Feature | Includes Blue-Light Block Lenses (2Y version) |

You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section