Carrera
Carrera Victory C 24 284
No reviews
Regular price
Rs. 10,800.00
Inclusive of taxes
Low stock: 1 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Carrera |
| Model Code | Victory C 24 |
| Color Code | 284 |
| Color Description | Matte Black |
| Gender | Men |
| Frame Material | High-Density Acetate |
| Frame Shape | Rectangle |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 54 mm / 56 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Temple Length | 150 mm |
| Lens Height | ~39 mm |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Carrera |
| Model Code | Victory C 24 |
| Color Code | 284 |
| Color Description | Matte Black |
| Gender | Men |
| Frame Material | High-Density Acetate |
| Frame Shape | Rectangle |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 54 mm / 56 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Temple Length | 150 mm |
| Lens Height | ~39 mm |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section