Carrera
Carrera C-Flex 05/G J5G
No reviews
Regular price
Rs. 10,800.00
Inclusive of taxes
Low stock: 3 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Carrera |
| Model Code | C-Flex 05/G |
| Color Code | J5G |
| Color Description | Polished Gold / Arista |
| Gender | Men |
| Frame Material | Lightweight Stainless Steel / Metal |
| Frame Shape | Rectangle |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 54 mm / 56 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Hinge Type | C-Flex Integrated Spring Hinges |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Carrera |
| Model Code | C-Flex 05/G |
| Color Code | J5G |
| Color Description | Polished Gold / Arista |
| Gender | Men |
| Frame Material | Lightweight Stainless Steel / Metal |
| Frame Shape | Rectangle |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 54 mm / 56 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Hinge Type | C-Flex Integrated Spring Hinges |


You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section