Carrera
Carrera 362/S 2IK/Q6
No reviews
Sale price
Rs. 11,815.00
Regular price
Rs. 13,900.00
Save
Rs. 2,085.00
Sold out
Inclusive of taxes
We are sorry, this item has sold out
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Carrera |
| Model Code | 362/S |
| Color Code | 2IK/Q6 |
| Frame Color | Havana / Gold |
| Lens Color | Blue / Grey Shaded |
| Lens Type | UV 400 Protection (Category 2/3) |
| Gender | Men / Unisex |
| Frame Material | High-Quality Acetate & Metal |
| Frame Shape | Round / Pantos |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 50 mm |
| Bridge Width | 22 mm |
| Temple Length | 150 mm |
| Lens Height | ~44 mm |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Carrera |
| Model Code | 362/S |
| Color Code | 2IK/Q6 |
| Frame Color | Havana / Gold |
| Lens Color | Blue / Grey Shaded |
| Lens Type | UV 400 Protection (Category 2/3) |
| Gender | Men / Unisex |
| Frame Material | High-Quality Acetate & Metal |
| Frame Shape | Round / Pantos |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 50 mm |
| Bridge Width | 22 mm |
| Temple Length | 150 mm |
| Lens Height | ~44 mm |

You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section