Carrera
Carrera | 361 | KB7
No reviews
Regular price
Rs. 9,900.00
Inclusive of taxes
Low stock: 3 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Carrera |
| Model Code | CARRERA 361 |
| Color Code | KB7 |
| Color Description | Grey Transparent / Crystal Grey |
| Gender | Unisex |
| Frame Material | High-Quality Acetate |
| Frame Shape | Round / Pantos |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 49 mm |
| Bridge Width | 21 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Lens Height | ~43 mm |
| Hinge Type | Integrated Standard Hinges |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Carrera |
| Model Code | CARRERA 361 |
| Color Code | KB7 |
| Color Description | Grey Transparent / Crystal Grey |
| Gender | Unisex |
| Frame Material | High-Quality Acetate |
| Frame Shape | Round / Pantos |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 49 mm |
| Bridge Width | 21 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Lens Height | ~43 mm |
| Hinge Type | Integrated Standard Hinges |

You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section