Carrera
Carrera | 320 | YQL
No reviews
Regular price
Rs. 9,100.00
Sold out
Inclusive of taxes
We are sorry, this item has sold out
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Carrera |
| Model Code | CARRERA 320 |
| Color Code | YQL |
| Color Description | Gradient Grey Beige / Dark Grey Beige Brown |
| Gender | Men |
| Frame Material | High-Quality Acetate |
| Frame Shape | Rectangular Geometrical / Square |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 51 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Lens Height | 41.2 mm |
| Hinge Type | Integrated Spring Hinges |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Carrera |
| Model Code | CARRERA 320 |
| Color Code | YQL |
| Color Description | Gradient Grey Beige / Dark Grey Beige Brown |
| Gender | Men |
| Frame Material | High-Quality Acetate |
| Frame Shape | Rectangular Geometrical / Square |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 51 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Lens Height | 41.2 mm |
| Hinge Type | Integrated Spring Hinges |


You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section