Carrera
Carrera 3093 EI7
No reviews
Regular price
Rs. 8,300.00
Inclusive of taxes
Low stock: 2 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Carrera |
| Model Code | CARRERA 3093 |
| Color Code | EI7 |
| Color Description | Faded Black to Crystal Clear Gradient |
| Gender | Women |
| Frame Material | High-Quality Acetate |
| Frame Shape | Butterfly / Soft Square |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 56 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Lens Height | 43.4 mm |
| EAN / UPC | 197737247157 |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Carrera |
| Model Code | CARRERA 3093 |
| Color Code | EI7 |
| Color Description | Faded Black to Crystal Clear Gradient |
| Gender | Women |
| Frame Material | High-Quality Acetate |
| Frame Shape | Butterfly / Soft Square |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 56 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Lens Height | 43.4 mm |
| EAN / UPC | 197737247157 |

You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section