Carrera
Carrera 1134 807
No reviews
Regular price
Rs. 10,800.00
Inclusive of taxes
In Stock and ready to ship
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Details |
| Brand | Carrera |
| Model Code | 1134 |
| Color Code | 807 |
| Color Description | Glossy Black with Silver Accents |
| Gender | Men / Unisex |
| Frame Material | Premium Acetate |
| Frame Shape | Navigator / Oversized Square |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 56 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Lens Height | ~48 mm |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Details |
| Brand | Carrera |
| Model Code | 1134 |
| Color Code | 807 |
| Color Description | Glossy Black with Silver Accents |
| Gender | Men / Unisex |
| Frame Material | Premium Acetate |
| Frame Shape | Navigator / Oversized Square |
| Rim Style | Full Rim |
| Lens Width | 56 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Lens Height | ~48 mm |


You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section