Burberry
Burberry B-4458U
No reviews
Sale price
Rs. 16,566.50
Regular price
Rs. 19,490.00
Save
Rs. 2,923.50
Inclusive of taxes
Low stock: 1 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Burberry |
| Model Number | B-4458U (BE4458U) |
| Frame Material | High-Quality Injected Nylon / Acetate |
| Frame Type | Full Rim |
| Frame Shape | Flat Top Square |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Technology | 100% UV Protection (Category 3) |
| Lens Width | 55 mm |
| Bridge Width | 21 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Country of Origin | Italy |
| Warranty | 1–2 Years |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Burberry |
| Model Number | B-4458U (BE4458U) |
| Frame Material | High-Quality Injected Nylon / Acetate |
| Frame Type | Full Rim |
| Frame Shape | Flat Top Square |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Technology | 100% UV Protection (Category 3) |
| Lens Width | 55 mm |
| Bridge Width | 21 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Country of Origin | Italy |
| Warranty | 1–2 Years |




You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section