Burberry
Burberry B-4452U 4173/73 2N
No reviews
Sale price
Rs. 21,326.50
Regular price
Rs. 25,090.00
Save
Rs. 3,763.50
Inclusive of taxes
Low stock: 1 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Burberry |
| Model Number | B-4452U (BE4452U) |
| Color Code | 4173/73 |
| Frame Material | High-Quality Injected Acetate |
| Frame Color | Transparent Brown |
| Lens Color | Solid Brown |
| Lens Material | Bio-Polyamide / Bio-Nylon |
| Lens Technology | 100% UV Protection (Category 2) |
| Frame Shape | Aviator / Pilot |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Width | 53 mm |
| Bridge Width | 21 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Warranty | 1–2 Years |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Burberry |
| Model Number | B-4452U (BE4452U) |
| Color Code | 4173/73 |
| Frame Material | High-Quality Injected Acetate |
| Frame Color | Transparent Brown |
| Lens Color | Solid Brown |
| Lens Material | Bio-Polyamide / Bio-Nylon |
| Lens Technology | 100% UV Protection (Category 2) |
| Frame Shape | Aviator / Pilot |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Width | 53 mm |
| Bridge Width | 21 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Warranty | 1–2 Years |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section