Burberry
Burberry B-4358 3464/81 3P
No reviews
Sale price
Rs. 18,011.50
Regular price
Rs. 21,190.00
Save
Rs. 3,178.50
Inclusive of taxes
Low stock: 2 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Burberry |
| Model Number | B-4358 (BE4358) |
| Color Code | 3464/81 |
| Frame Material | High-Quality Acetate |
| Frame Color | Matte Black |
| Lens Color | Dark Grey |
| Lens Technology | Polarized & 100% UV Protection |
| Frame Shape | Wayfarer / Squared |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Width | 57 mm (Size L) |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Weight | Approx. 32g |
| Warranty | 1–2 Years |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Burberry |
| Model Number | B-4358 (BE4358) |
| Color Code | 3464/81 |
| Frame Material | High-Quality Acetate |
| Frame Color | Matte Black |
| Lens Color | Dark Grey |
| Lens Technology | Polarized & 100% UV Protection |
| Frame Shape | Wayfarer / Squared |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Men / Unisex |
| Lens Width | 57 mm (Size L) |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Weight | Approx. 32g |
| Warranty | 1–2 Years |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section