Burberry
BURBERRY B-4335 BLK-3929/8G 3N
No reviews
Sale price
Rs. 14,271.50
Regular price
Rs. 16,790.00
Save
Rs. 2,518.50
Inclusive of taxes
Low stock: 1 left
Couldn't load pickup availability
Product Inoformation
| Field | Detail |
| Brand | Burberry |
| Model Name | Maple |
| Model Number | B-4335 (BE4335) |
| Color Code | 3929/8G |
| Frame Material | High-Quality Handcrafted Acetate |
| Frame Color | Shiny Black |
| Temple Detail | Signature Burberry Check Pattern |
| Lens Color | Grey Gradient |
| Lens Technology | 100% UV Protection (Category 3) |
| Frame Shape | Square / Wayfarer Hybrid |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Women |
| Lens Width | 53 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Warranty | 1 Year |
7 days returns
Easy store exchange
Secure payments
6-12 months warranty
Description
| Field | Detail |
| Brand | Burberry |
| Model Name | Maple |
| Model Number | B-4335 (BE4335) |
| Color Code | 3929/8G |
| Frame Material | High-Quality Handcrafted Acetate |
| Frame Color | Shiny Black |
| Temple Detail | Signature Burberry Check Pattern |
| Lens Color | Grey Gradient |
| Lens Technology | 100% UV Protection (Category 3) |
| Frame Shape | Square / Wayfarer Hybrid |
| Frame Type | Full Rim |
| Gender | Women |
| Lens Width | 53 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Warranty | 1 Year |



You may also like
Recently viewed products
Sorry, there are no products in this section